Najlepsze kominki narożne z jakimi miałem do czynienia.
Biokominki, kominki ekologiczne https://kominki.ratur.com.pl/
Powrót do: Materiały budowlane

Blachy miedziane - Zastosowanie wyrobów miedzianych w budownictwie


Miedź jest jednym z pierwiastków powszechnie występujących na powierzchni Ziemi. Zwykle w postaci rud tego metalu. Ma ona ciekawe właściwości, które sprawiają, że jest chętnie wykorzystywana. Charakteryzuje się świetną przewodnością cieplną oraz elektryczną. Jest też odporna na korozje. Może być stosowana nawet w trudnym środowisku. A dodatkowo ma piękny czerwonawy kolor. Stąd też chętnie wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu.

Stopy miedzi

Miedź jest pierwiastkiem bardzo plastycznym, co uniemożliwia jej wykorzystanie w postaci metalicznej do elementów konstrukcyjnych. W takim wypadku stosuje się stopy miedzi z innymi pierwiastkami.

Blachy miedziane w budownictwie

Architekci chętnie korzystają z materiałów miedzianych ze względu na elegancki i ponadczasowy wygląd, ale dzięki jej właściwościom bakteriobójczym w miejscach szczególnie uczęszczanych oraz narażonych na kontakt z osobami chorymi stosuje się poręcze przy schodach wykonane właśnie z miedzi.

Blachy miedziane najczęściej stosuje się na dachach, rynnach, a nawet jako wykończenie okien. Przeważają tutaj walory estetyczne, ale nie można zapominać o zaletach miedzi, która jest odporna na korozje. Jest w stanie wytrzymać nawet kilkaset lat.

Inne wykorzystanie wyrobów z miedzi

Chyba głównym przemysłem, z jakim kojarzy się miedź, jest energetyka. Dzieje się tak za sprawą zastosowania miedzi w kablach, którymi przesyłany jest prąd elektryczny. Ponadto pierwiastek ten jest powszechnie stosowany do budowy różnego rodzaju urządzeń elektrycznych i szeroko rozumianej elektroniki, ale także fotowoltaiki.

Branża samochodowa także korzysta z materiałów wykonanych z tego pierwiastka. Poza elektroniką, stosowaną w tradycyjnych samochodach, coraz silniej rozwija się rynek samochodów elektrycznych.

Miedź dzięki wspomnianym wcześniej właściwościom bakteriobójcze, wykorzystywana jest także do budowy niektórych elementów sprzętu medycznego.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.