Najlepsze kominki narożne z jakimi miałem do czynienia.
Biokominki, kominki ekologiczne https://kominki.ratur.com.pl/
Powrót do: Materiały budowlane

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej dla lubiących towarzystwo


Zabudowa bliźniacza jest w Polsce jeszcze stosunkowo młodym i rzadko wykorzystywanym pomysłem. Jeśli myślimy o tego typu domach, to bardziej przychodzi nam na myśl zachód, szczególnie nasz najbliższy sąsiad - Niemcy. To tam bardzo często wykorzystywane jest to rozwiązanie, w którym jeden budynek rozdziela się na dwa bliźniaczo do siebie podobne domy mieszkalne.

Jednak nie powinno nas to w żaden sposób odstraszać, gdyż to rozwiązanie jest dużo bardziej interesujące, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Mając bliskich przyjaciół lub rodzinę, którą chcemy trzymać blisko siebie, ale może niekoniecznie mieszkać razem, warto pomyśleć o zabudowie bliźniaczej.

Będzie to dobry pomysł również wtedy, gdy lubimy towarzystwo innych ludzi i z chęcią zainwestujemy w bliższe stosunki z sąsiadami, którzy będą mieszkać z nami mur w mur. Jeśli chcemy budować wspólnie z inną rodziną, domy w zabudowie bliźniaczej będą pomysłem dla nas.

Mniejsze koszty

Jeśli mamy kogoś zaufanego, z którym chcielibyśmy blisko mieszkać, możemy w ten sposób wielce ograniczyć koszta budowy. W końcu cena dzieli się na dwie rodziny, czyli zapłacimy tylko połowę, a będziemy mieli piękny dom mieszkalny z przyjaciółmi, mieszkającymi tuż obok. 

Domy w zabudowie bliźniaczej dają możliwość sporej oszczędności w tym zakresie, co może być kuszące nie tylko dla mniej zamożnych rodzin, ale także dla osób szukających oszczędności wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Tutaj właśnie mamy taką możliwość, co zwiększa atrakcyjność tego typu budownictwa.

Większe bezpieczeństwo

Mniejsze koszta to nie jedyny plus bliźniaków. Mając tuż za ścianą zaufanych ludzi, możemy spać spokojnie, nawet jeśli opuszczamy nasz dom na wakacje. Tak blisko mieszkający sąsiedzi są dla naszego dobytku naturalną ochroną i jeśli miałoby wydarzyć się coś złego, od razu zawiadomią odpowiednie służby. Również my będziemy "stróżem brata swego", jak mówi Biblia, i będziemy mogli odwdzięczyć się za ochronę, kiedy to sąsiedzi będą chcieli gdzieś wyjechać.

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej znajdziesz na stronie: WybieramProjekt.pl - projekty bliźniaków
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.