Najlepsze kominki narożne z jakimi miałem do czynienia.
Biokominki, kominki ekologiczne https://kominki.ratur.com.pl/
Powrót do: Kominki narożne

Czy silikonowe gadżety kuchenne sprawdzą się przy kominku


Gotowanie i pieczenie jest dziś ułatwione przez dostępność innowacyjnych artykułów. Jednym z hitów ostatnich lat są silikonowe przybory kuchenne - kolorowe, elastyczne i funkcjonalne. Sprawdź, co możesz kupić w wersji silikonowej i dlaczego warto to przemyśleć.Czy tego typu gadżety sprawdzą się też przy kominku?

Dlaczego warto wybrać akcesoria silikonowe do kuchni?

Silikon jest elastyczny, dzięki czemu łatwiejsze jest wyjmowanie wypieków z foremek oraz dbanie o czystość zakamarków. Mimo tej elastyczności, nie odkształca się - zachowuje pierwotny wygląd. Możesz je wygodniej przechowywać - zrolować, złożyć, wcisnąć do ciasnej szuflady.

Mimo tego, że wygląda jak plastik nieodporny na wysoką temperaturę, jest zupełnie odwrotnie. Silikonowe przybory kuchenne można używać aż do 240 stopni. Pieczenie ciastek i ciast, a nawet chleba, nie stanowi problemu. Dozwolone jest używanie w kuchenkach mikrofalowych. Gadżety są również odporne na niską temperaturę - do -40 stopni.

Silikon jest bardzo wygodny w użyciu - nie powoduje przywierania, przyklejania, łatwo doprowadza się go do porządku. Nie pochłania też zapachów ani nie nadaje go potrawom - dzięki temu unikasz, na przykład, metalicznego posmaku blachy na brzegach ciasta.

Silikonowe przybory kuchenne w różnych odsłonach

W wersjach do pieczenia silikon występuje jako standardowa forma do ciast, podłużna keksówka, okrągła tortownica lub nawet forma do babki. Udogodnieniem przy pieczeniu babeczek są silikonowe foremki do muffinek. Można je piec bez używania papierowych foremek oraz dodatkowego natłuszczania.

Bardzo przydatnym gadżetem w kuchni jest silikonowa mata zastępująca drewnianą stolnicę. Zajmuje niewiele miejsca, wystarczy ją rozłożyć na blacie, do którego mocno przylega. Nie musisz jej stale podsypywać mąką, ponieważ ciasto nie przywiera do silikonu. Jeśli postawisz na niej coś gorącego, powierzchnia się nie zniszczy. Łatwo się ją myje i można ją przyciąć do odpowiedniego rozmiaru.

Inne silikonowe akcesoria kuchenne

Inne akcesoria silikonowe do kuchni, które warto przemyśleć, to składane pojemniki na lunch, rękawice kuchenne, podkładki i ociekacze, uchwyty "łapki" do bezpiecznego wyjmowania naczyń z piekarnika lub przenoszenia gorących garnków. Takie łapki, czy rękawice można także spokojnie wykorzystać do prac przy kominku, nawet kiedy jest jeszcze trochę ciepły.

Źródło: https://abc-agd.pl/106-akcesoria-silikonowe-do-kuchni
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.