Najlepsze kominki narożne z jakimi miałem do czynienia.
Biokominki, kominki ekologiczne https://kominki.ratur.com.pl/
Powrót do: Hobby

Ceramiczna ochrona lakieru samochodowego


Czym jest powłoka ceramiczna ?

Jest to nic innego jak ceramiczna ochrona lakieru. Ale na jakich zasadach ona działa ? Przed czym chroni ? Jak ją nałożyć na auto ? Na te i na inne pytania postaramy się wam odpowiedzieć. Dzięki nam będziecie wiedzieli dla czego warto się nią zainteresować.

Czym jest ceramiczna ochrona lakieru ?

Jest to nic innego jak dodatkowa warstwa ochronna dla lakieru samochodowego. Chroni ona go przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami takimi jak na przykład kwaśne deszcze, sól drogowa, odchody ptaków. Ponadto współczesne lakiery są delikatniejsze niż ich starsze odpowiedniki, gdyż nie można w nich stosować ołowiu oraz toluenu.

Trzeba pamiętać jednak przy tym, że ceramiczna ochrona lakieru nie chroni przed każdym uszkodzeniem, tym bardziej mechanicznym, i co jakiś czas trzeba ją odnawiać- wciąż jednak jest to znacznie dłużej niż w przypadku wosku samochodowego, który jest też bardziej podatny na chemię.

Zalety powłoki ceramicznej

Jednak dodatkową zaletą ochrony ceramicznej jest to, że dzięki niej auto znacznie mniej się brudzi, oraz łatwiej jest je umyć. W ten sposób oszczędzamy pieniądze oraz czas na myciu auta. Ponadto lakier wygląda dzięki powłoce ceramicznej znacznie lepiej, szczególnie jeżeli wcześniej wymagał on odświeżenia.

Jak najlepiej nałożyć powłokę ceramiczną ?Powłokę ceramiczną można nałożyć samemu oraz zlecić nałożenie profesjonalnemu warsztatowi detalingowemu. W ten sposób unikniemy wielu błędów, które mogą skutkować złym wyglądem czy też nieodpowiednią ochroną lakieru.

Nakładanie powłoki ceramicznej

Zaoszczędzimy wtedy również czas, jaki musimy poświęcić na nałożenie warstwy powłoki ceramicznej. Musimy pamiętać, że czasem lepiej jest nałożyć kilka warstw, co przekłada się na więcej pracy włożonej w nałożenie powłoki ceramicznej- dopiero wtedy ceramiczna ochrona lakieru może okazać się skuteczna.

Jeżeli jednak zdecydujemy się sami nakładać powłokę ceramiczną, to należy stosować się do zaleceń producenta- to pomoże uniknąć nam niepożądanych efektów, a co za tym idzie skutecznie ochronić nasz lakier.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.